Новини

Сьогодні – День пам’яті Захисників України, які загинули в боротьбі ...

   ТОВ «ЕММ ЮКРЕЙН» - національний виробник ортопедичних м ...

Останнім часом альтернативні джерела енергії стають все більш популярними. Цього ...

Проведено засідання ВГАЦ, АЕСРП, УФПО, МІКК та інших партнерів для розгляду поточних питань

Дата: 2024-04-16
Переглядiв: 791

10 квітня відбулось чергове засідання за участю Всеукраїнського галузево-аналітичного центру, Асоціації економічного співробітництва та розвитку підприємництва, УФПО - Профспілки працівників підприємств з іноземними інвестиціями, господарських товариств, організацій та установ, Міжнародної інформаційно-консалтингової компанії, а також інших організаційних партнерів. Дане засідання мало на меті розгляд актуальних питань сьогодення, пошук нових шляхів сталого розвитку для малого та середнього підприємництва. 

Під час засідання учасниками було підведено підсумки спільної роботи першого кварталу 2024 року, визначено вектор роботи на наступний квартал та в цілому. 

Засідання ВГАЦ та партнерів 10.04.2024

Римаренко Ігор Борисович, голова правління Асоціації економічного співробітництва та розвитку підприємництва, розповів  про виклики, що постали перед українським бізнесом, а також поточні пріоритети Асоціації у допомозі військовим частинам та основним напрямкам роботи по підтримці малих підприємств.

Одним із питань, що нині турбують багатьох підприємців, є проблема щодо реєстрації податкових накладних. Асоціацією вже опрацьовано кілька звернень від власників компаній, що займаються імпортом та експортом товарів. Представники таких підприємств звернулися з проханням про допомогу у коректній реєстрації податкових накладних з метою повернення податкового кредиту. Після початку повномасштабного вторгнення влада змінила правила щодо роботи з податковим кредитом для таких підприємств, зокрема, умови компенсації даних коштів стали більш складними, тож підприємці стикнулися з проблемою замороження коштів. 

У відповідь на ці запити було надано точкові консультації для вирішення поточних питань, проте ця проблема потребує більшого розголосу та залучення суспільства. АЕСРП очікує більше звернень від підприємств, щоб сформувати консолідований запит та направити його і профільні відомства, адже для відновлення підприємств у воєнні та післявоєнні роки потрібні глобальні зміни на державному рівні.

Окрім цього, голова правління Асоціації доповів про надану за цей квартал допомогу у рамках програми підтримки армії, до організації якої долучився і Всеукраїнський галузево-аналітичний центр. 

 

Доповідь Гриненко А. М.

Також було заслухано Гриненко Анатолія Михайловича, кандидата економічних наук, професора кафедри управління персоналом та економіки праці КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, на тему "Соціальна рівновага як об’єктивна вимога до соцільної політики соціальної держави".

Професором було проведено роз'яснення, як саме соціальна рівновага впливає на сталий розвиток сучасних держав, розглянуто існуючі моделі соціальної диференціації, а також виділено осовну стратегічну задачу для України у цьому аспекті - перехід до помірної моделі соціальної диференціації як основи соціальної рівноваги.6 слайд презентації

9 слайд презентації

13 слайд презентації

14 слайд презентації