Новини

Для підтримки інвесторів та заохочення їх до залучення інвестицій, що допоможе с ...

Вибір споживача 2023 - заслужена відзнака ФОП Свириденко Ольги Іванівни, яка ...

Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2021-2023 роки

Дата: 2020-08-03
Переглядiв: 2132

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 671 було схвалено прогноз економічного і соціального розвитку України. Головна мета прогнозу - зробити рестарт економіки після поширення COVID19, намітити шляхи розвитку економіки у середньостроковій перспективі.

Прогноз Департаменту стратегічного планування має на меті визначити траєкторії та характер переходу до сталого позитивного розвитку у середньостроковій перспективі з урахуванням впливу реформ Уряду.

Пріоритети реформування економіки були визначені у Програмі діяльності Кабінету Міністрів України (затверджена постановою Кабміну від 12.06.2020 № 471), а також у Державній програмі стимулювання економіки на 2020-2022 роки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання зараження коронавірусом SARS-CoV-2 (затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2020 № 534).

Прогноз на 2021-2023 роки розроблений за основним, найбільш вірогідним сценарієм, який ґрунтується на:

  • Аналізі розвитку економіки впродовж останніх років.

  • Поточній економічній ситуації, що склалася внаслідок форс-мажорних обставин світового масштабу.

  • Наслідках ковіду для України.

  • Припущеннях, які враховують вплив зовнішніх та внутрішніх чинників у перспективі.

  • Поточних змінах, що сталися останнім часом в законодавчій сфері (запровадження обігу землі сільськогосподарського призначення, незмінність обраного курсу на реформи та європейський вектор розвитку, що передбачає поглиблення зовнішньоекономічних відносин з країнами ЄС).

  • Реаліях, які наразі склались у зовнішньоекономічному просторі, викликані наслідками пандемії, та їх вплив на зовнішньоекономічну діяльність України.

Прогноз на 2021-2023 роки містить кількісні оцінки та орієнтири щодо розвитку економіки і соціальної сфери. В ньому обґрунтовуються основні фактори, що впливають на макроекономічну динаміку впродовж найближчого етапу після виходу з карантину та надалі, умови збереження макроекономічної стабільності, оцінюється вплив зазначених процесів на рівень життя населення.

Також, враховуючи значну невизначеність у прогнозах розвитку, в першу чергу, світової економіки та тривалості і повторюваності пандемії COVID-19, у Прогнозі на 2021-2023 роки стисло представлено два альтернативних сценарії, які передбачають як більш успішний для більшості економічно розвинених країн шлях подолання наслідків пандемії, так і рецесивний, затяжний, з відповідним впливом на розвиток української економіки.

У Прогнозі на 2021-2023 роки також визначаються потенційно можливі ризики розвитку, які не враховані в жодному із сценаріїв.

Отже, Прогноз на 2021-2023 роки представляє сценарні середньострокові орієнтири розвитку, які можуть бути використані для прийняття стратегічних рішень органами влади, підприємцями та інвесторами.

 

З повним змістом програми, можна ознайомитися за посиланням dropmefiles.com