Новини

   Щороку 21 листопада Україна вшановує День Гідності та Свободи ...

  ТОВ «ТІДВЕЙ» було внесено до Реєстру надійних і інвестиційн ...

   ТОВ "ПФКУ Тактікал Груп" стало переможцем у номінації &qu ...

Працівник проходить огляд ВЛК: на який період зберігати заробіток

Дата: 2024-04-12
Переглядiв: 2354

Зараз чи не кожне підприємство зіштовхується із ситуацією, коли працівники отримують повістку про виклик до ТЦК. У такому випадку роботодавець повинен розуміти, коли за працівником зберігається середній заробіток, та які підтверджуючі документи він повинен для цього надати.

Якщо працівник пройшов огляд у ВЛК за один день, достатньо повістки про виклик до ТЦК, за якою його того самого дня направили на ВЛК.

Повістка засвідчує, що особа виконала обов’язки, пов’язані з військовим обліком. На цей час працівникові зберігають середній заробіток. Тому немає потреби вимагати, аби працівник засвідчив свою відсутність на роботі в цей день додатковими медичними довідками від медзакладу. До того ж він матиме на руках копію довідки ВЛК, яку може надати додатково. У ній зазначена дата проведення медогляду.

У випадку, якщо огляд у ВЛК триває понад один день або тиждень, весь період проходження медогляду працівник має підтвердити медичними документами — від дня направлення ВЛК на медобстеження до дня, коли він отримає копію довідки ВЛК.

Особам, які проходять обстеження у лікувально-профілактичних закладах за направленням ТЦК, видають довідку довільної форми. Її засвідчують підписом завідувача відділення і печаткою лікувально-профілактичного закладу.

Якщо позаштатна постійно діюча ВЛК функціонує при ТЦК або медзакладі, куди направили працівника, всі медобстеження він проходить в одному закладі. Цей заклад може видати працівникові довідку на весь період, коли він проходив медогляд і обстеження за направленням лікарів — членів ВЛК.

Коли ж лікарі — члени ВЛК видають направлення для додаткових оглядів, обстежень та отримання додаткових медичних висновків від інших спеціалістів, працівник має власноруч зібрати ці направлення та решту медичних документів. Можливо, доведеться отримувати довідки про вид і час обстежень в інших лікувально-профілактичних закладах, куди він звертатиметься за направленням лікарів — членів ВЛК.

Якщо працівник надає медичні документи від інших медзакладів, приміром, приватних, у яких пройшов огляд і обстеження на свій розсуд, а не за направленням лікарів — членів ВЛК, такі документи не засвідчують проходження медобстеження за направленням ТЦК.

У Табелі обліку робочого часу (типова форма № П-5; далі — Табель) дні, коли працівника викликали до ТЦК і він проходив ВЛК, позначайте кодом «ІН» або «22» (інший невідпрацьований час, передбачений законодавством (виконання державних і громадських обов’язків)).

Якщо окремі дні проходження ВЛК працівник не зможе підтвердити медичними документами, за цей час у Табелі вкажіть інші причини неявок із кодом «І» або «30». За цей час не зберігайте працівникові середнього заробітку.

Коли працівник не надав жодних документів про проходження ВЛК, а лише повістку і згодом став до роботи, внесіть зміни до наказу про увільнення працівника від роботи. Визначте в ньому дати початку та закінчення його увільнення і період збереження середнього заробітку (лише день виклику до ТЦК).

Середній заробіток за час проходження ВЛК обчислюйте за правилами з Порядку № 100. Виплати беріть за останніх два календарних місяці роботи, що передують місяцю, в якому працівник за викликом ТЦК з’явився для проходження ВЛК.

За середнім заробітком оплачуйте робочі дні за графіком роботи (змінності) працівника.