Новини

   Щороку 21 листопада Україна вшановує День Гідності та Свободи ...

  ТОВ «ТІДВЕЙ» було внесено до Реєстру надійних і інвестиційн ...

   ТОВ "ПФКУ Тактікал Груп" стало переможцем у номінації &qu ...

Для підтримки реалізації інвестиційних проектів зі значними інвестиціями у 2024 році уряд заклав до бюджету 3 млрд грн.

Дата: 2024-05-21
Переглядiв: 959

Для підтримки інвесторів та заохочення їх до залучення інвестицій, що допоможе стимулювати розвиток економіки країни, Уряд затвердив Порядок використання коштів на підтримку проектів зі значними інвестиціями. Таке рішення було прийняте на засіданні Кабінету Міністрів України 26 квітня 2024 року постановою № 468.
Цьогоріч на реалізацію цієї програми до держбюджету було закладено 3 млрд грн, а сумарний обсяг підтримки складе до 30% обсягу інвестицій.

Отримати державну підтримку зможуть інвестори, які планують реалізувати в Україні проект вартістю від 12 млн євро та тривалістю реалізації до 5 років у сферах переробної промисловості, видобутку корисних копалин для подальшої переробки чи збагачення, транспорту, логістики, освіти, наукової діяльності, охорони здоров'я, поводження з відходами, мистецтва, культури, туризму, спорту, електронних комунікацій.

Проекти, що претендують на підтримку за рахунок бюджетних коштів, обов'язково мають передбачати будівництво, модернізацію, технічне або технологічне переоснащення відповідних об'єктів інвестування та створення нових робочих місць. Зокрема, інвестор бере на себе забов'язання створити принаймні:

  • 10 нових робочих місць із заробітною платою щонайменше на 50% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності;
  • або 30 нових робочих місць із зарплатою щонайменше на 30% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності;
  • або 50 нових робочих місць із зарплатою щонайменше на 15% вищою за середню зарплату в регіоні за таким же видом діяльності.

Як пояснила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко, бюджетні кошти будуть спрямовуватись на повні або часткові компенсації вартості збудованих заявником або інвестором зі значними інвестиціями об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, а також витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж, необхідних для реалізації відповідних інвестиційних проєктів. Тобто, якщо інвестор побудував дорогу, провів воду, газ, або електроенергію до свого заводу чи іншого об’єкта інвестицій, він зможе отримати компенсацію від держави.

Такі стратегічні рішення уряду неодмінно позитивно вплинуть на покращення інвестиційного клімату в країні, сприятимуть більш активному залученню інвестицій до проектів інженерно-транспортної інфраструктури, що, в свою чергу, вплине на розвиток громад, а також стимулюватиме економіку регіону та країни в цілому.

Голова Правління Асоціації економічного співробітництва та розвитку підприємництва - Римаренко І.Б.