Сьогодні, 7 жовтня, Всеукраїнський галузево-аналітичний центр спільно з членами Асоціації економічного співробітництва та розвитку підприємництва та за підтримки International Business Community прийняли участь у Всеукраїнській попереджувальній акції профспілок на захист трудових прав працівників, що проходила у Києві біля Верховної ради України.
Ми, як і тисячі інших людей, вийшли на протест проти прийняття законопроектів 5371, 5388 і 2681, що у разі прийняття спричинять дерегуляцію трудових відносин та обмежать права робітників, профспілок та громадянських організацій.
Йдеться, насамперед, про ухвалення народними депутатами у першому читанні законопроектів № 5388 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин» та № 2743 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ефективності використання коштів соціального страхування».
День дій за гідну працю, Міжнародний день боротьби з бідністю – дати, які відзначаються на початку жовтня, і надають можливість привернути увагу органів влади, роботодавців, громадськості, міжнародних організацій до існуючих проблем у трудовій та соціально-економічній сферах.
Основні вимоги та положення, які ми підтримуємо, щоб домогтися справедливості:
В И М А Г А Є М О
від Уряду, Верховної Ради України,
бізнес асоціацій, транснаціональних корпорацій та усіх роботодавців
1НІ – прийняттю антитрудових та антипрофспілкових законопроектів
№№ 5371, 5388 і 2681 від влади.
STOP надуманій дерегуляції трудових відносин - самоусуненню Уряду і парламентської більшості від законодавчого гарантування трудових прав працівників та конституційної правозахисної функції профспілок!
ПРИЙНЯТТЯ нового Трудового кодексу, який захистить людей праці.
Влада – руки геть від майна громадських організацій та профспілок!
2. Гарантувати забезпечення конституційного права громадян на повну і продуктивну зайнятість, гідну оплату праці, безпеку і здоров’я працюючим.
3. ДОСТУПНІ для населення справедливі ціни на український газ, тарифи на електроенергію та комунальні послуги;
Вільний ринок енергоносіїв не повинен знищувати вітчизняну промисловість, робочі місця і соціальну сферу.
4. Для скорочення бідності та соціальної нерівності затвердити Держбюджет України на 2022 рік з безумовним дотриманням визначених законами України розмірів грошових виплат і соціального захисту громадян, зокрема:
5. До кінця цього року виплатити заборговану 140 тис. працівникам заробітну плату у розмірі майже 4 млрд.гривен.
Прийняти на VI сесії Верховної Ради України законопроекти , якими будуть гарантовані виплати працівникам у разі банкрутства підприємства.
Заробітна плата – власність працівника!
6. Забезпечити повну і своєчасну виплату лікарняних, декретних, соціальних послуг та пенсій! Припинити одержавлення самоврядних фондів загальнообов’язкового соціального страхування, ліквідувати дефіцит їх бюджетів та Пенсійного фонду.
7. Забезпечити конституційне право на якісну доступну освіту, медичні послуги, право молоді на перше робоче місце і молодій сім’ї на житло.
Сьогодні, профспілкові лідери ВГАЦ, IBC та члени АЕСРП активно підтримали протест Федерації профспілок України і будуть й надалі домагатися внесення змін до цих законопроектів.