Новини

ТОВ «Маркетинг Лінк» третій рік поспіль увійшло в Реєстр надійних та ...

Асоціація економічного співробітництва та розвитку підприємництва відзвітувала п ...

Компанія ProMICE – надійний партнер з організації заходів в Україні та сві ...

«Зроблено в Україні» - Уряд планує задіяти низку інструментів допомоги вітчизняному товаровиробнику

Дата: 2024-03-07
Переглядiв: 612

Уряд презентував Всеукраїнську економічну платформу «Зроблено в Україні», що має на меті популяризувати товари українського виробництва серед споживачів. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, що ця ініціатива поєднає зусилля Уряду, бізнесу, іноземних інвесторів, експертів, громадських об’єднань для сталого економічного розвитку України. 

«Всеукраїнська економічна платформа «Зроблено в Україні» — це принципово новий механізм комунікації з підприємцями. У діалозі напрацьовуються найкращі рішення, які будуть втілюватися в життя найближчим часом. Практика споживання української продукції має стати частиною повсякденної культури кожного з нас», — зауважив Голова Уряду. 

Під час презентації було окреслено кілька інструментів допомоги вітчизняному товаровиробнику.

Першим таким інструментом стануть публічні закупівлі. Перелік категорій товарів, що мають закуповуватися у локального виробника, буде розширюватись. Розширення локалізації на оборонні закупівлі має увійти в цей перелік.

Другим інструментом стануть компенсації коштів за придбану сільгосптехніку вітчизняного виробництва (1 млрд грн на ці компенсації вже закладені у Держбюджет на 2024 рік).

Наступним інструментом стане адаптація вже діючих державних програм підтримки під цілі презентованої платформи. До прикладу, порядок надання компенсацій за програмою єВідновлення буде адаптовано таким чином, щоб при придбанні будівельних матеріалів громадяни купували саме українську продукцію. 

«Програма кредитування «5-7-9» також буде інтегрована у роботу платформи «Зроблено в Україні». За словами Дениса Шмигаля, при купівлі обладнання українського виробництва, бізнесу може бути запропонована пільгова кредитна ставка.

Важливим кроком також стане популяризація українських товарів серед споживачів. За словами Президента Володимира Зеленського, у межах платформи «Зроблено в Україні» буде можливо отримати компенсацію частини оплати товарів і послуг, вироблених в Україні. У своїй промові президент наголосив на важливості того, щоб щоб українські гроші залишилися в Україні та працювали в Україні.

Джерела: 
Урядовий портал ; Офіційне інтернет-представництво Президента України